Hudební zastávky

Stránku připravujeme ...

 

1. Dětský sbor maďarského rozhlasu - pěvecký sbor

Vystoupení v časech:
Oficiální zahájení akce Hudba na kole: 10 hodin

VALTICE, náměstí
Pro letošní akci Hudba na kole spojí Dětský sbor maďarského rozhlasu pěvecké síly s brněnskou Kantilénou. Těšte se na velkolepé zahájení v podání vice než 80 mladých zpěváků!

Dětský sbor maďarského rozhlasu je jedním z nejdéle působících dětských sborů na světě. Byl založen v roce 1955 a u jeho zrodu stáli Valéria Botka a László Csányi. Od roku 2019 vede toto těleso sbormistr Soma Dinyés. Sbor za vice než 60 let svojí činnosti procestoval doslova celý svět. Vystupoval na významných koncertních pódiích a spolupracoval s řadou předních světových dirigentů a sólistů. Repertoár sboru zahrnuje skladby od renesančních autorů až po současné skladatele. 
www.radiomusic.huPěvecký sbor Kantiléna
vznikla z podnětu Ivana Sedláčka roku 1956 jako Šlapanický dětský sbor a už po šesti letech intenzivní práce upoutala pozornost vítězstvím v celostátní soutěži v Bratislavě. Roku 1967 se ze školního sboru stalo výběrové těleso s nynějším názvem. Od roku 2006 vede sbor dirigent a sbormistr Jakub Klecker. Kantiléna posbírala a stále sbírá nejvyšší ocenění na světových pěveckých soutěžích, koncertuje po celém světě a spolupracuje se špičkovými orchestry a dirigenty.
www.kantilena.cz

2. Vilém Spilka Quartet - jazz, swing

Vystoupení v časech:
10:15, 10:45, 11:20, 13:00, 13:40, 15:15, 16:00, 16:45 

VALTICE, 
Château Valtice vinné sklepy Valtice Vinařská stodola 

Radek Zapadlo – saxofon
Vilém Spilka – kytara
Peter Korman – kontrabas
Martin Kleibl – bicí

Vilém Spilka Quartet vznikl v roce 2013 a je dalším hudebním projektem, ve kterém mají společně prsty Vilém Spilka a Radek Zapadlo –  oba hrají v Unity Quartet, Two-Generation Triu či kvartetu legendárního kontrabasisty Vincence Kummera. Jejich aktuální počin zachovává léty společného hraní budovanou, skoro až telepatickou souhru obou hudebních přátel, budovanou po léta společného hraní a zároveň zkoumá nový hudební materiál z pera skladatelů nejrůznějších žánrů i z jejich vlastní autorské dílny. Kombinace saxofonu a kytary má navíc neopakovatelnou zvukovou kompatibilitu a báječně vyniká v přítomnosti spolehlivé a invenční rytmické sekce. V ní se sešli hudebníci se zkušenostmi z rozličných oblastí – energický bubeník Martin Kleibl a univerzální hudební voják Vlastimil Trllo.

Hudba na kole se v prostorách Vinných sklepů Valtice propojí s akcí MOTOSRAZ VALTICE s bohatým hudebním programem.  Zveme vás na vystoupení skvělých mladých rockových kapel.
12 – 13 hod  Badyán
14 – 15 hod  Venomous Ryder
www.motosrazvaltice.cz
 

3. Žesťový soubor ZUŠ Veselí nad Moravou - žesťový soubor

Vystoupení v časech:
13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45

Kolonáda Na Reistně

4. Za rohem - klasická hudba

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45 

Rendez-vous / Dianin chrám (Lovecký zámeček)
Hornový ansámbl Za Rohem byl založen před pěti lety na JAMU v Brně studenty z hornové třídy prof. J. Petráše. V současné době jsou členové z velké části již absolventi a aktivní hráči, kteří se několikrát za rok setkají a nazkouší zajímavý repertoár pro netradiční obsazení. Soubor je složen z šesti až osmi lesních rohů a výjimečně i jedné tuby. Repertoár je velmi specifický, jedná se většinou o aranže psané na míru pro toto obsazení. Za Rohem se specializuje na hudbu filmovou, ale i swingovou a  samozřejmě neopomíná zdůraznit historickou podstatu svých nástrojů a tradičně provádí Hubertskou mši a přibližuje posluchačům krásu lesního rohu.

11. Popojedem - country, bluegrass

Vystoupení v časech:
10 - 17

SEDLEC, 
Sedlecká vína, areál vinařství
Kapela Popojedem vznikla v roce 2008, a od té doby hraje Country a Bluegrass na žánrově zaměřených festivalech, ale i na spoustě akcí, kde se potkává  s lidmi, pro které tuto hudbu dělá. Kapela má za sebou umístění na oblastních kolech porty, dvakrát postup do semifinále a kratičký záblesk ve filmu.  

5. Mackie Messer Klezmer Band a Bardolino - klezmer, world music crossover

Vystoupení v časech:
10:00–17:00

Chrám Tří Grácií

Mackie Messer Klezmer Band:

Jarda W.Kotek - kontrabass, baskytara / contrabass, bass
Petr Kostka - kytara, banjo / guitar, banjo
Káťa Vlastová - saxofon, příčná flétna/ saxophone, flute
Veronika Mireková - zpěv /vocals
Lenka Součková - housle/ violin
Jan Paulík - bicí /percussion
Ondřej Zlevor - akordeon /accordion
Kapela  se zaměřuje na volnou interpretaci židovských písní ze střední a východní Evropy.  Způsob jejího hraní je naprosto originální, netradiční a jedinečný. Tomu odpovídá i nástrojové složení. Akordeon, basa, banjo, housle, saxofon, to vše doplněné skvělým altem zpěvačky. V repertoáru má kapela kromě klezmerových písní i další melodie z oblasti world music. Kapela vydala již dvě CD s tímto repertoárem, první v roce 2013 s názvem SHA SHTIL a druhé v roce 2018 s názvem SHEIN.

Bardolino 
Bardolino je energické virtuózní uskupení, které překračuje s obrovskou lehkostí hranice hudebních žánrů a do crossoverové oblasti (etno, klasika, jazz) přináší své originální pojetí. Bardolino jako trio vzniklo z iniciativy tří hudebníků – houslisty Pavla Fischera, violoncellistky Margit Koláčkové a perkusisty Camila Callera. Všichni tři jsou dobře známi ze svého hudebního působení v prestižních uskupeních Škampovo kvarteto, Kaprálová kvartet nebo KOA. Spolupracovali rovněž s osobnostmi, jako je Iva Bittová, Zuzana Navarová, Jiří Bárta a mnoho dalších. Po několikaletém působení tohoto tria se k souboru přidává zpěvačka Jana Procházková, známá například ze svého působení ve vokálním triu Triny a akordeonista Jakub Jedlinský (Escualo Quintet). https://www.youtube.com/watch?v=rVzSwjroa6A
https://www.youtube.com/watch?v=jOgUD5Ijw1Q
 

6. Cimbálová muzika Kapuráci - lidová hudba

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45 

HLOHOVEC, farma Nesyt
Cimbálová muzika Kapuráci pracuje na pobočce ZUŠ Mikulov ve Valticích. Muzika hraje písně jak ze svého regionu Podluží, tak i z Valašska a Slovenska. Každoročně absolvuje celou řadu vystoupení ve Valticích i v okolí. Kromě toho se zúčastňuje různých soutěží, a to nejen cimbálových muzik, ale i pěveckých, ze kterých si vždy přinese nějaké ocenění.Primáškou cimbálové muziky je Simona Štěpánková a uměleckou vedoucí Veronika Svačinová.

7. Ritmo Factory - bubenická show

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45 

Nový Dvůr

Ritmo Factory je moderní bubenická show, která spojuje sílu exotických rytmů s moderním zvukem elektronické a taneční hudby. Hrajeme rytmy celého světa v našem originálním podání. Nejvíce jsme inspirováni Brazílií, Jižní Amerikou a sambou. Ritmo Factory je stylové vystoupení profesionálních bubeníků plné energie a temperamentu.

www.ritmofactory.cz

8. Spolektiv - folk

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45 

LEDNICE, Lázeňská kolonáda 
Renata Švecová – zpěv a perkuse
Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon
Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon
Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor
Jirka Regásek – baskytary
Spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. V hudebním projevu se spojují prvky folku, rocku, šansonu i jazzu.

9. Weytora - středověká hudba

Vystoupení v časech:
10 - 17

Janův hrad
 
Soubor WEYTORA se zabývá stylovou interpretací tzv. staré hudby. V centru jeho zájmu se nachází především evropská středověká hudba. Každý člen souboru ovládá hru na několik hudebních nástrojů, což umožňuje přizpůsobit nástrojové obsazení duchu skladby a přitom vytvořit široký repertoár, v němž se nachází písně duchovní i světské, vážné i žertovné, milostné i pijácké. Při svých vystoupeních se WEYTORA snaží navodit dobovou atmosféru nejen svou hudbou, ale i použitím věrných kopií tehdejších hudebních nástrojů a oděvů.

Cyklospeciality.cz letos opět partner akce Hudba na kole. Ochutnávku opravdových cyklistických lahůdek najdete u Janova hradu - Hudební zastávka č. 9
Cyklospeciality  - specializované prodejny s dětskou, městskou a elektrickou cyklistikou.Netradiční nabídka Cyklospecialit zaujme na první pohled a výrazně  se vymyká standardu klasických cykloprodejen. Pořídíte zde nejlehčí dětská kola na trhu, vychytané anglické skládačky Brompton, které jsou geniálním řešením pro městskou mobilitu, stylová retrokola, nákladní kola pro rozvoz děti i zmrzliny a řadu dalších unikátních produktů. Z nepřehledné džungle elektrokol Cyklospeciality zastupují oceněními ověnčenou francouzskou značku MOUSTACHE.
www.cyklospeciality.cz
 

10. Nut Jazz Five - jazz

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45 

BŘECLAV, Cyklosféra
Walter Kortan - trubka
Georg Schrattenholzer - pozoun
Thomas Scherrer - kytara, banjo
Hubert Bründlmayer - bicí
Andreas Humpel - suzafon
Nut Jazz Five je mladá dynamická hudební formace, která se "upsala" tradičnímu jazzu a dixielandu. Posluchače zaujme vtipným a spontánním provozováním hudby 20. let, přesně v duchu jazzu New Orleans.

http://www.nutjazz.at/

12. Martin Kot, František Dominec – akordeon - klasika

Vystoupení v časech:
10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15 

MIKULOV, HORNÍ SYNAGOGA, Husova 1523/11
Martin Kot, František Dominec – akordeony 

Martin Kot studuje 1. ročník Pražské konzervatoře u prof. Ladislava Horáka. Je držitelem Zlatého oříšku ČT, vítěz národního kola  Eurovision Young Musicians 2014, absolutním vítězem ústředního kola soutěže ZUŠ v roce 2014 a 2016. Má za sebou mnoho úspěchů v mezinárodních akordeonových soutěžích, spolupráci s českými i zahraničními orchestry a předními českými umělci (např. Václavem Hudečkem, Lubomírem Brabcem...) V letošním roce získal 1. místo na soutěži ve Vídni, Klingenthalu a Ostravě, na další soutěže se chystá do Belgie, Portugalska a Číny.

František Dominec začínal hrát na akordeon v ZUŠ Rudolfa Firkušného Napajedla pod vedením Petry Strašákové, kde absolvoval první cyklus studia. V současnosti účinkuje ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a ve Městském divadle Zlín, spolupracuje se skvělou zlínskou zpěvačkou Magdalénou Malaníkovou, se kterou pravidelně připravuje koncerty s českou, světovou i vlastní hudební tvorbou. František studuje gymnázium v Uherském Hradišti.

Magdaléna Malaníková se věnuje nejenom vysněnému projektu Musica Angelica, ale také kapele The Same Old Story, kde se setkáte i s její vlastní tvorbou. Magdaléna vystupuje  s akordeonistou Fandou Domincem, s pianisty Mirkou Soukalovou a Štěpánem Holíkem, v divadelním souboru Pasma Tri Těatr a se smyčcovým komorním orchestrem žáků a učitelů ZUŠ Morava. V současné době je členkou Avion Big Bandu a Velkého dechového orchestru města Zlína.

 

13. Sebranka jazz orchestra - jazz

Vystoupení v časech:
10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

MIKULOV, GALERIE KONVENT, Vrchlického 170/3
SEBRANKA jazz orchestra, „sběr" nadšených muzikantů tvořící dvanáctičlenný band z Dačic a širokého okolí, hraje taneční a moderní jazz, swing, latinsko-americké melodie, ale také aranžmá světových rockových hitů a populárních songů od 80. let až po současnost.SEBRANKU jazz orchestra lze slyšet v klubech, na hudebních i filmových festivalech, městských slavnostech a kulturních akcích. Vystupuje s různými známými muzikanty,  nedávno si s ní zazpíval Ondřej Ruml na festivalu „Za dačickou kostku cukru". Ve svém projektu  „Jazz do škol" podporuje SEBRANKA jazz orchestra mladé jazzmany v základních uměleckých školách. Kreativní improvizace těchto mladých hudebníků, vás rozhodně nenechají v klidu.

14. Manýra ansámbl / ZUŠ Smetanova,Brno - klasika

Vystoupení v časech:
10:45, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45, 15:45, 16:45 

MIKULOV, DIETRICHSTEINSKÁ HROBKA, náměstí
V Ditrichštejnské hrobce v Mikulově vystoupí  členové Manýra ansámblu ze Základní umělecké školy Brno, Smetanova 8 v rozmanitých komorních sestavách. Ačkoliv se těleso specializuje na soudobou hudbu, pro tento prostor zvolilo výběr z tradičního klasického repertoáru:  Bachův Houslový koncert a moll, italské,francouzské písně a operní árie a také malou ukázku ze soudobé hudby. 

15. Weinviertler Blos - lidová hudba

Vystoupení v časech:
10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45

SCHRATTENBERG, SCHAUMÜHLE, Schafzeile 23
Za vznikem „Weinviertler Blos“ stojí muzikanti, kteří hrají v různých hudebních kapelách a jsou doma ve Weinviertel. Abychom vytvořili protiváhu české dechové hudbě – která je ve Weinviertel velmi rozšířená – rozhodli jsme se hrát rakouskou, příp. alpskou lidovou hudbu, a založili jsme „Weinviertler Blos“.

Po počátečních obtížích s nalezením vhodných dechařů dostalo v jednu chvíli vše svou podobu a naše obsazení bylo kompletní. Byli jsme velmi silně ovlivněni českou dechovkou, a tak jsme museli změnit náš repertoár a způsob hraní. Zpočátku, když jsme se pokoušeli hrát naši venkovskou hudbu v českém stylu, znělo to poněkud zvláštně... No ale učíme se hodně rychle. 

16. Kollegium Kalksburg - worldmusic

Vystoupení v časech:
10:15, 11:00, 11:45, 13:15, 14:00, 14:45, 15:30, 16:15

HERRNBAUMGARTEN, KELLER UMSCHAID, Hauptstrasse 49
Tři  v nejlepším slova smyslu fušující kapelníci jsou fanatici ve výrazu, velcí objevitelé království vznešeného, také říše ošklivosti a příšernosti, ještě větší objevitelé v efektu, v umění pro výkladní skříně. Všichni dohromady – talenty přesahující svého génia. Skrz naskrz virtuózové! Rození nepřátelé logiky a přímé cesty, dychtící po neznámém, exotickém, neuvěřitelném. 

17. Claire Jazz Band - jazz, swing

Vystoupení v časech:
10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

EISENHUTHAUS, Oberer Markt 10, 2170 Poysdorf 
Psal se rok 2014, horké léto, a několik muzikantů, jež spojovala láska k jazzu, klasické hudbě, vínu a kroměřížské konzervatoři, se spojilo, aby vytvořili jazzband na „jednu noc“. Jak už to tak bývá, spolupráce byla natolik úspěšná a ohlasy natolik kladné, že nebylo radno zahodit takto fungující těleso. Nezbývalo než rozšířit repertoár, sehnat zkušebnu, vymyslet název… a na světě byl Clarie jazz band.

18. Vinobrass Herrnbaumgarten - lidová hudba

Vystoupení v časech:
10:45, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45, 15:45, 16:45

VINO VERSUM, Brünnerstrasse 28, 2170 Poysdorf
Vinobrass vznikla v Herrnbaumgarten, vlastně ve verruckten Dorf – trochu divné vesničce, když si tam tři bratři, místní rodáci, našli partnera pro svůj hudební život a nadchli publikum jako dechový kvartet – hrající nejraději ve Wienviertel v uličkách mezi sklepy. Těžištěm je českomoravská dechová hudba. Ovšem čím pozdější  je hodina, tím spíše se do programu přimíchává pop, rock a jazz – myšleno přímo úměrně požitku z vína.

19. Bernhard Wiesigner Quartett - jazz

Vystoupení v časech:
10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15

WEINGUT GENIESSERHOF HAIMER, Körnergasse 14, 2170 Poysdorf
B.W. – saxofon
Matyas Bartha – piano
Martin Treml – kontrabas
Walther Großrubatscher – bicí

Jazzový kvartet okolo saxofonisty Bernharda Wiesingera z Weinviertel hraje převážně standardní repertoár ze zpěvníku amerických velikánů. V centru zájmu výborně obsazeného uskupení jsou interpretace známých songů a hitů z Broadwaye 30. a 40. let minulého století jako Take „A“ Train (Duke Ellington), The Girl from Ipanema (A. C. Jobim), Somewhere Over the Rainbow (Harold Arlen).
Pro svou radost z hraní, spontaneitu a virtuozitu přitahuje tento band jak zkušené posluchače jazzu tak i nejazzové publikum. 

20. Stallberg Sextet a Trombone Gangstars - žesťový soubor

Vystoupení v časech:
Stallberg sextet:  10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15
Trombone gangstars:  10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30

ZÁMEK WILFERSDORF, Hauptstrasse 1, , 2193 Wilfersdorf
Stallberg Sextet hraje v obsazení typické moravské dechovky, která čítá podle potřeby sedm až třináct hudebníků. Publiku předvádí své zaměření na svižnou, živou a mladou hudbou. Díky všestrannosti muzikantů sahá repertoár od tradičních moravských přes českomoravské polky a valčíky až k evergreenům a moderním hitům ve stylu big bandů, jež mají pod vedením Roberta Brennera často vlastní aranžmá. Širší než pouze místní známosti dosáhli hudebníci Stallbergu svým učinkováním v rozhlase a televizi, zvláště však četnými vystoupeními v oblasti mezi Burgenland a Salzburgem.Skupina Trombone Gangstars vznikla na podzim 2013 z podnětu jejích dvou vedoucích Wolfganga Strassera a Karla Seimanna. Čtyři mladíci 
Lukas Huysza (16) – pozoun – Wilfersdorf – Hudební spolek Wilfersdorf a okolí
Matthias Prukl (16) – pozoun – Michelstetten – Kapela mladých Staatz a okolí
Florian Strasser (15) – pozoun – Hüttendorf – Hudební spolek Wilfersdorf a okolí
Andreas Stöger (16) – baspozoun – Paasdorf – Městská kapela Mistelbach
 
hrají vedle pozounů také na jiné nástroje, jako např. na tenor roh, baryton, klavír. 

© 1996 - 2021 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.